1. pl
  2. en

Aleksander Rychlik

14 lutego 2021

OTYŁOŚĆ WCIĄŻ W ATAKU -
BĄDŹMY CZUJNI!

„Gazeta Wyborcza” z dnia 12 lutego 2021 roku opublikowała obszerny Raport o otyłości. Redaktor Wojciech Moskal przedstawił w nim wiele niepokojących danych popartych wynikami najnowszych badań naukowców. Niestety, potwierdziły się obawy, że otyłość zwiększa ryzyko ciężkiego i powikłanego przebiegu COVID-19.

Tymczasem polskie dzieci obecnie tyją najszybciej w Europie. Zajmujemy piąte miejsce na świecie pod względem liczby dzieci z nadwagą. Problem ten dotyczy 44% polskich chłopców i 25% dziewcząt poniżej dwudziestego roku życia. Co gorsza, obserwacje naukowców wskazują, że cztery piąte nastolatków z nadwagą lub otyłością zostaje otyłymi dorosłymi (według najnowszych danych NFZ nadwaga dotyczy dziś 68% Polaków i 53% Polek).

Autor Raportu zwraca uwagę na to, że otyłe dzieci doświadczają często problemów związanych z niską samooceną, a także są narażone na brak akceptacji i odrzucenie.

Główne przyczyny otyłości to (tu nic nowego) brak ruchu i zła dieta.

Zachęcam do przeczytania całego Raportu, który nie ogranicza się tylko do diagnozy, ale zawiera wiele konkretnych wskazówek, np. Jak zmienić dietę metodą trzech kroków czy: Rady dla zasiedziałych. Nie schudniesz, jeśli nie zaczniesz się ruszać.

 

 “image: Freepik.com”. Ilustracja została wykonana przy użyciu zasobów z portalu Freepik.com

+48 608 619 695

aleksanderrychlik@gmail.com

Polityka prywatności

Wykonanie: Adam Rychlik - Wytwórnia
Projektów Wartościowych ,    adamrychlik7@gmail.com