W poniedziałek 28 lutego do obrońcow Ukrainy dołączył Stanislaw Horuna, brązowy medalista olimpijski w karate. „Witajcie w piekle Rosjanie” - tak przywitał się z agresorem za pośrednictwem Instagrama.

Do wojska zgłosił się również utytułowany ukraiński pięściarz Wasyl Łomaczenko - były mistrz świata federacji WBO kategorii piórkowej i były mistrz świata WBC, WBA, WBO w kategorii lekkiej. Bokser dołączył do Batalionu Obrony Terytorialnej Biełgorod-Dniestr.

O wolność Ukrainy zdecydował się także walczyć zawodnik MMA Yaroslaw Amosow, posiadacz pasa organizacji Bellator w wadze półciężkiej. W maju miał stanąć do obrony tytułu w walce z Michaelem Page’em, do czego zapewne nie dojdzie. Amosow poinformował, że umieścił rodzinę w bezpiecznej strefie, a sam pojechał  na front.

Wielu wybitnych sportowców, w tym gwiazdy sportów walki, zaangażowało się w obronę Ukrainy, narażając życie i zdrowie. Oto niektórzy z nich:

Sława Ukrajini!

05 marca 2022

Ukraińscy sportowcy bronią ojczyzny

Bracia Kliczko zasłynęli na świecie jako wybitni bokserzy. Po zakończeniu kariery sportowej działali na rzecz społeczeństwa: Witalij wszedł do polityki i od 2014 roku pełni funkcję mera Kijowa, Władimir angażował się charytatywnie, na przykład wystawił na aukcji swój złoty medal olimpijski z 1996 roku, a uzyskany za niego milion dolarów przekazał na rzecz potrzebujących dzieci. Od wybuchu wojny bracia aktywnie uczestniczą w obronie Ukrainy.

  1. pl
  2. en

Aleksander Rychlik

+48 608 619 695

aleksanderrychlik@gmail.com

Polityka prywatności

Wykonanie: Adam Rychlik - Wytwórnia
Projektów Wartościowych ,    adamrychlik7@gmail.com